loader

O centru

Příběh muže, který z ničeho vybudoval největší zážitkové centrum v ČR

Roku 2003 nebylo na pozemku v Ostravě-Přívozu zhola nic, pouze areál zubožený povodněmi, s hromadami navezeného recyklátu, štěrku a asfaltu. Dnes zde stojí největší a bezkonkurenční centrum na zážitky, kde se prohánějí tatrovky, hummery, jeepy, vojenské vozy i bagry. Zakladatel Centra bezpečné jízdy a současně i centra na zážitky, Libor Václavík, se rozpovídal o svém příběhu, který je skutečně dech beroucí.

Celý příběh vznikl podle historky, kde se dva muži vzájemně popichují. „Vsaď se ,že tu hromadu štěrku nepřejedeš v tatrovce!“ a ten druhý odpoví „vsaď se, že přejedu!“. Tím druhým mužem byl právě Libor Václavík. I takové nevinné popichování může stát na začátku obrovského projektu. Areál původně nebyl určen pro zážitkové jízdy. Bylo to místo, kde Libor Václavík přesunul své podnikání v oblasti železářství, prodeje ručního nářadí, dřeva, řeziva, barev, laků. Je však pravý automobilový srdcař a svůj automobilový koníček přesunul do areálu. Postupem času začal vnímat, že prostor je vhodným místem pro terénní adrenalinové jízdy, které by mohly být tím pravým odreagováním, které si lidé začali častěji a častěji žádat. Narazil na mezeru na trhu, kterou zatím v České republice nikdo nezaplnil a začal budovat svůj projekt snů. V roce 2004 už slavnostně otvíral s Karlem Lopraisem terénní polygon, kde v prvopočátku jezdily ikonické Tatry 813 a později se přidávala další vozidla od bagrů přes vojenskou techniku po Hummer H2 a Jeep Off Road.

Dnes má areál přes stovku vozidel a jízdy v nich jsou čím dál žádanější. Celková rozloha areálu je 10 hektarů a na terénní polygon bylo požito 1 500 tatrovek frézovaného asfaltu a 1 500 tatrovek písku, což je dohromady 45 000 tun materiálu. Návštěvníci centra jsou všech věkových skupin. Od mladých nadšenců milujících adrenalin po starší pamětníky, bez ohledu na to, jestli jsou to muži či ženy. Svou dávku adrenalinu a hlubokých dojmů si zde vybere každý. Firmy, které hledají vhodné místo pro teambuilding, by měly vyzkoušet právě Libros. Zážitkové jízdy spojené s kompletním cateringem jsou skvělou možností pro stmelení pracovního kolektivu. A oblíbená zážitková jízda pana Václavíka? Sjíždění železného monstra Hummerem H2, ale v srdci to bude vždy jízda tatrovkou. Libor Václavík celý rozhovor uzavírá slovy, že sám člověk nic neznamená a je velmi rád, že má kolem sebe tak skvělý tým, který pro Libros dýchá.